تعمیرات ماشین‌های اداری (تعمیر انواع چاپگر)

تعمیرات ماشین‌های اداری (تعمیر انواع چابگر)

تعمیر انواع چاپگر با هدف بهبود عملکرد این دسته از دستگاه‌های اداری، می‌تواند مزایای عملکردی به مراتب بیشتری در مقایسه با دیگر شیوه‌ها داشته باشد. با توجه به اینکه تعمیرات ماشین‌های اداری به نوع آن‌ها بستگی پیدا می‌کند، نیاز به متخصصین این حوزه مطرح می‌شود. از این رو مراجعه به یک تعمیرکار حرفه‌ای، همان گزینه‌ای است که مزیت‌های متنوعی را برای افراد به همراه می‌آورد. اگر شما هم به سبب بروز اختلالات عملکردی در دستگاه چاپ خود نیاز به تعمیر تخصصی دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا با ضرورت تعمیر ماشین‌های اداری آشنایی پیدا کنید.


اختلالات عملکردی رایج در انواع دستگاه‌های اداری

شاید شما هم تا کنون با انواع مشکلات عملکردی در رابطه با دستگاه پرینت و دیگر ماشین‌های اداری خود روبه‌رو شده باشید‌. به گونه‌ای که بروز برخی اتفاقات سبب می‌شود تا عملکرد دستگاه شما به کندی پیش رفته و در برخی مواقع دچار توقف در عملکرد خود شود. در چنین شرایطی، دو حالت کلی مورد بررسی قرار می‌گیرد! به طوری که یا خود افراد می‌توانند به برطرف کردن مشکلات کمک کنند و یا نیاز به بررسی مشکل و رفع آن توسط تعمیرکار مطرح خواهد بود. از این رو در ادامه به چند مورد از رایج‌ترین اختلالات عملکردی در ماشین‌های اداری اشاره شده تا بیشتر با این موارد و مشکلات آشنایی پیدا کنید.

 

1.    گیر کردن کاغذ در چاپگر

یکی از رایج‌ترین نمونه مشکلاتی که در روند کار با چاپگر مشاهده می‌شود، گیر کردن کاغذ در دستگاه است‌. این اتفاق می‌تواند انواع دلایل را شامل شود. نوع کاغذ به لحاظ جنس و وزن، ابعاد کاغذ و تمیز بودن سینی کاغذ و رول‌ها، از جمله فاکتورهایی هستند که توسط خود افراد قابل بررسی می‌باشند؛ اما در صورت عدم برطرف شدن این مشکل به واسطه بررسی فاکتورهای ذکر شده، نیاز به سرویس کلی توسط تعمیرکار متخصص مطرح خواهد بود. چرا که در برخی موارد، اشکال در قطعات می‌تواند سبب بروز این دسته از مشکلات شود.

 

2.    چروک شدن کاغذ

از دیگر مشکلاتی که می‌توان در خصوص چاپگرها مطرح نمود، مربوط به چروک و مچاله شدن کاغذ است. در این حالت شایع‌ترین اختلالی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، مربوط به قدیمی شدن غلطک‌های خروجی و سینی است. از طرفی هم شل شدن رول‌های بالا بر، می‌تواند نمونه دیگری از دلایل چروک شدن کاغذ باشد. از این رو مراجعه به یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در زمینه تعمیر انواع چاپگر، می‌تواند راهکار قابل اعتمادی باشد.

 

3.    تغییر شکل و تو خالی بودن کاراکتر‌ها در صفحات چاپ شده

در برخی موارد، ممکن است افراد با تغییر شکل و تو خالی شدن اشکال در پروسه چاپ مواجه شوند. این اتفاق می‌تواند در صورت به کارگیری کاغذ‌های صیقلی و شفاف و یا به واسطه چاپ روی سمت دیگر کاغذ رخ دهد. از این رو به منظور بر طرف کردن این دسته از مشکلات، نیاز به بررسی موارد ذکر شده مطرح خواهد بود. در غیر این صورت، اگر با چک کردن گزینه‌های مورد بحث، مشکل برطرف نشد، سرویس دستگاه تنها راهکار موجود برای حل مسئله به شمار می‌رود.

 

4.    پخش شدگی تونر و لکه دار شدن آن در دستگاه

مورد بعدی که می‌تواند با احتمال بالایی رخ دهد، مربوط به پخش شدگی تونر و لکه دار شدن آن در دستگاه چاپگر است. در این مورد هم بررسی کاغذ در میان فاکتورهای قابل توجه قرار می‌گیرد. از طرفی اگر مشکل از کارتریج تونر باشد، با تعویض آن می‌توان اشکال را برطرف کرد. تعمیر دستگاه چاپ در صورت عدم پاسخگویی موارد ذکر شده، مرحله نهایی به منظور رفع مشکل خواهد بود.

 

5.    فیوزینگ دستگاه کپی

گاهی کار کردن زیاد با دستگاه چاپگر، می‌تواند سبب داغ شدن کاغذهای خروجی از آن و به عبارت دیگر، مشکل فیوزینگ دستگاه کپی شود. با توجه به اینکه قطعات مختلفی در فیوزینگ دستگاه چاپگر مطرح می‌شوند، جهت برطرف کردن این مشکل، بررسی تمامی بخش‌های مربوط به فیوزینگ جزء فاکتورهای عیب یابی و تعمیر تعریف می‌شود. به طوری که نیاز به تکنسین مجرب در زمینه شناسایی عامل اختلال و برطرف کردن آن به طور تخصصی، مطرح می‌شود. هر چند در برخی موارد هم لازم است به دلیل عمق اختلال در قطعه فیوزینگ، به تعویض کل این قطعه بپردازید تا عملکرد دستگاه چاپگر اصلاح شود.

 

در حالت کلی باید گفت که دلایل و عوامل متنوعی وجود دارند که هر کدام به نحوی در روند عملکرد دستگاه کپی موثر واقع شده و سبب اختلالات عملکردی آن‌ می‌شوند. در چنین حالتی اولین و مهم‌ترین اقدامی که می‌تواند صورت بگیرد، مربوط به شناسایی عامل اختلال و بررسی و تعمیر آن است.

با توجه به اینکه قطعات مختلفی در دستگاه چاپگر وجود دارند، در زمینه تعمیرات ماشین‌های اداری، نیاز به تخصص مطرح خواهد بود. از این رو عیب یابی و تعمیر ماشین‌های اداری، می‌تواند به واسطه تعمیرکاران ماهر، به اصلاح مشکلات بی‌انجامد. از طرفی هم سرویس دستگاه چاپ و انواع دیگر ماشین‌های اداری، از جمله شیوه‌های موثر در روند افزایش طول عمر دستگاه‌های مختلف است.

دستگاه‌های اداری در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام ساختار منحصر به عملکرد خود را دارند. این انواع می‌تواند علاوه بر چاپگر، شامل اسکنر، فکس، پرینتر لیزری، پرینتر جوهرافشان و موارد دیگری از این دست باشد. به همین دلیل برای تعمیر و اصلاح مشکلات هر یک از این انواع، نیاز به تخصص ویژه در زمینه تعمیر ماشین‌های اداری مطرح خواهد بود.

 

خدمات تعمیر انواع چاپگر

جدا از بحث تنوع دستگاه‌های اداری ملزم به تعمیر، برخی فاکتورها در روند تعمیر ماشین‌های اداری مطرح می‌شوند که به کیفیت تعمیرات دلالت پیدا می‌کنند. این فاکتورها در قالب خدمات تعمیر ماشین‌های اداری قابل مطرح هستند که برخی از آن‌ها شامل مواردی هستند که در ادامه ذکر شده است:

-تعمیرات پرینتر در محل و ارائه مشاوره‌های تخصصی تعمیر

-تعویض هد

-ترمیم کارتریج آسیب دیده

-تعمیر کاغذکش

-تمیز کردن و تعویض درام

-تعمیر و تعویض فیوزینگ

-تعمیر داکتر بلید، ترمیم وایپر بلید

-تعمیر مین برد

-تعمیرات برد پاور

-ترمیم تخصصی اپتیک

-تعمیرات تخصصی یونیت‌ها

-شارژ کارتریج

-ترمیم لیزر

-تعمیرات مربوط به سنسور

در حالت کلی، ایجاد مشکل در عملکرد چاپگرها و دیگر ماشین‌های اداری، با توجه به گستردگی کاربرد این ابزار، یک اتفاق طبیعی و قابل‌انتظار است. بنابراین بهترین پاسخی که می‌توان به این اتفاق داد، مربوط به عیب‌ یابی اصولی و تعمیر است تا نتیجه دلخواه برای برطرف کردن مشکلات حاصل شود.